arama

Adalar’da kullanılacak elektrikli araçlar hizmete sunuldu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Adalar’da kısa bir süre sonra toplu taşımacılıkta kullanılacak elektrikli araçlar Adalar’a geldi.

Adalar’da yeni ulaşım sistemi olarak faytonların yerine kullanılacak elektrikli araçların bir kısmı dün Büyükada’ya getirildi. 4 kişilik ve 14 kişilik iki model araçtan Büyükada’da toplamda 60 adet olması bekleniyor.

19 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek açılışın ardından elektrikli araçların kullanımının başlaması bekleniyor. Cuma günü gerçekleşecek olan açılışa İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılması bekleniyor.

Elektrikli Araçlar Cuma Günü Hizmet Vermeye Başlayacak

Elektrikli araçların kullanımının cuma günü gerçekleştirilecek açılış ile hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

UKOME kararına göre Büyükada’da 40 adet toplu taşımacılık 20 adet gezi amaçlı elektrikli araç, Heybeliada’da 10 adet toplu taşımacılıkta, 10 adet gezi amaçlı araç, Burgazadası’nda 5 adet toplu taşımacılık, Kınalıada’da 5 adet toplu taşıma amacıyla kullanılmak üzere yeni gelen elektrikli araçlar kullanılacak. Gelen yeni elektrikli araçlara İstanbul Kart sistemi entegre edilecek.

Bireysel Akülü Araçlar Yasaklanıyor

Hastane onaylı raporu ile alınan akülü araçlar haricinde, bireysel akülü araç kullanımının kademeli bir şekilde azaltılarak 30.06.2020 tarihinden itibaren yasaklanması, toplu ulaşım amacıyla belirlenen güzergahlarda çalışacak araçların İstanbul bütünü elektronik bilet entegrasyonuna dahil olması, (İstanbul Kart vs.) Kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan fosil yakıtlı araçların 01.01.2021 yılına kadar elektrikli araçlarla dönüştürülecek.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ