arama

Adalar Vapur Seferleri 24 Saat Hizmet Verecek

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Ali Aydin Ali Aydin
 • Oyla
  Loading...

Adalar Şehir Hatları Vapur Seferleri 24 saat hizmet verecek.

Büyükada’da gerçekleştirilen Ulaşım Çalıştayı’nda, Adalar’ın ulaşım sorunları hakkında bazı kararlar alınmıştı. Bu kararlar neticesinde Adalar’ın anakarayla bağlantısını güçlendirmek amacıyla vapur seferlerinin sıklaştırılması kararı alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Şehir Hatları A.Ş. , 16 Eylül 2019 günü kış tarifesine geçiyor. Okulların açılmasıyla birlikte vapur seferleri arttırılıyor. İstanbul- Adalar arası 43 ring seferleri başlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, “Çalıştayda gündeme gelen önerileri araştırma sözü vermiştik. Kış Tarifesi ile İstanbul – Adalar arasında yapılan mevcut seferlerimizi arttırıyoruz, yine geç sefer uygulamasını geliştirerek Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısı kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz” dedi.

Kış tarifesinde İstanbul – Adalar arasındaki ring seferler 43’e yükseltilirken, Bostancı – Adalar vapur seferleri hafta içi ve hafta sonu 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Buna göre Büyükada’dan gece 00.00 itibariyle hareket eden vapur 01.10’da Bostancı İskelesi’ne yanaşacak. 02.00’da Bostancı’dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrayıp 03.10’da Büyükada İskelesine ulaşacak. Bu ring sefer 03.45 Bostancı’ya devam ederek 04.30 Bostancı, 04.55 Kınalı, 05.10 Burgaz, 05.25 Heybeliada, 05.40’ta Büyükada ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak.

ALİ AYDIN / ADALARHABER

 • Avatar
  Birten Cingözoğlu
  2 sene önce

  Çok iyi bir haber kutluyorum IBB Beledlyeslnl bu isabetli kararından dolayı İstanbul’a bu kadar yakın olup belli bir saatten sonra kaderiyle baş başa kalmak çok ilkeldi adalılar adına sevinçliyim.Ayrıca Boğaz’daki nostalji gemilerimizin seferlerininde çoğalmasını ve çalışmayan tarihi iskelelerin hizmete girmesini önemle istiyoruz 30’lu 40’lı yıllarda nüfusun az olduğu yıllar iskelelerin ve seferlerin çok olduğu bugün şehirdeki nüfusun arttığı Türkiye’nin dört bir yanından gezmek için gelenlerin çokluğu yurt dışından gelen turistlerin sayısı göz ardı edilemez bu nedenle Deniz vasıtalarının (Gemi) artmasının kaçınılmazolması önemlidir.Hafta arası sefer yapan Gemi ve Motorlar hafta sonu Boğaz’da gezmek isteyen halka servis yapmamaktadır ki hafta içi çalışıp hafta sonu gezmek isteyen halk karayolunu kullanmakta trafiğin tavan yapıp sıkıntılara neden olmaktadır.Örneğin Beşiktaş’tan Ortaköy’e 30/45 dakika gibl çileli yolculuk yapılmaktadır İBB,Belediyesi umarım bu kargaşayada bir çözüm getirecektir ?

  43
  yorum beğen
 • Avatar
  Hasan Şevket Enkavi
  2 sene önce

  Çok güzel bir uygulama, tüm ada halkı için hayırlı ve güzel olur inşallah. şehir hatları işletmelerini tebrik ederim.

  36
  yorum beğen
 • Avatar
  Hakan
  2 sene önce

  Güzel bir karar olmuş, şu motor seferlerini komple kaldırıp sadece şehir hatları vapurları çalışsa daha memnun olurduk.

  46
  yorum beğen
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ